Sportski mozaik Siniše Klasića

U 26. kolu 1. županijske lige Istok, Sloga je zadržala vodeću poziciju na ljestvici svladavši u Križu Brcko 7:0. Po dva gola zabili su Tomislav Bosankić, Dominik Ivanović i Tomislav Hadaš, a jednog je dodao Vjekoslav Pleteš.

Pobjedu je upisao i Kloštar koji je na svom terenu golovima Matije Mučića bio bolji od Bana Jelačića iz Vukovine s 2:0, te je tako četiri kola prije kraja prvenstva ostao na šest bodova zaostatka od Križana.

U 2. županijskoj ligi prvoplasirani Naftaš Ivanić uzvratio je Mladosti iz Obedišća za jedini poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva. Na Sportskom parku Zelenjak klub iz Ivanića je bio uvjerljivo bolji sa 13:0. Svega bod iza Naftaša i dalje je Milka Trnina koja je u Vezišću svladala Graničar iz Križa 2:0. Nogometni klub Lipovec izgubio je u gostima kod Slobode 3:0 upisavši tako 17. ovosezonski poraz.

Nogometnim vijestima dodajmo kako je prolaz u finale kupa Nogometnog središta Križ osigurala Sloga pobijedivši u Križu Naftaš Ivanić 2:1.

RUKOMET
U pretposljednjem kolu 1. hrvatske lige, Ženski rukometni klub Ivanić očekivano je poražen u Varaždinu kod Koke 34:24. Marta Pezić zabila je sedam, a po pet su za Ivanić dodali Nives Klobučar i Katarina Mrazović.

Ekipa iz Varaždina je tako zadržala treće mjesto, dok je Ivanić i dalje na posljednjem mjestu ljestvice s 5 bodova iz 25 odigranih utakmica.
U posljednjem kolu idućeg vikenda u derbiju začelja u Ivanić dolazi pretposljednja ekipa s tablice Petason Vranjic.

Djevojčice Ženskog rukometnog kluba Trnina, 2006. godište i mlađe nastupile su na završnici Prvenstva Hrvatske koje se od 17. do 20. svibnja održalo u Umagu. Ovo je bio prvi put da je neka ekipa Trnine nastupila na državnoj završnici, a od 20 ekipa na kraju je osvojeno 13. mjesto.
U skupini upisana su tri poraza, jedan od Podravke 11:6 i dva puta minimalno od Raba i Trogira 6:5, dok je ekipa Osijeka uvjerljivo svladana 10 golova razlike 13:3 što je bilo dovoljno za četvrto mjesto. Da je nedostajalo malo sportske sreće Trnina je dokazala u razigravanju za 13. mjesto kada su redom svladani Rudar 15:2, Umag 8:6 i Karlovac 16:9. Igračica Trnine Lana Turčinović s 31 golom na kraju je treći strijelac završnice Prvenstva Hrvatske.

KARATE
U nedjelju je u Jastrebarskom održano Prvenstvo zagrebačke županije u karateu. Nastupilo je 250 natjecatelja s područja Zagrebačke županije, a brojna delegacija karate kluba Mladost osvojila 5 prvih mjesta, 6 drugih i 12 trećih mjesta. Izdvajamo zlatna odličja: Nelly Džanić borbe kadetkinje,Valentino Ivanić borbe mlađi kadeti, Mia Zetica borbe mlađe kadetkinje, Paula Njegovec borbe učenice i Dora Valentić cicibanke kate.
Srebra su osvojili redom Teo Crnogaj, Ida Matanić, Magda Vrtarić, Mateja Šuber, Natali Golubić i Valentino Ivanić. Kao brončani završili su Ida Matanić, Domagoj Jagar, Ivan Huzanić, Matej Suhina, Patrik Presečan, Krešimir Vid Tovernić, Hana Topolovec, Savannah Marković, Natali Golubić, Nina Cvijanović, Una Cvijanović, i Franko Valentić.

Jednako uspješno u Jastrebarskom su nastupili i borci karate kluba KIK:
Prva mjesta osvojili su Maja Paula Kuntić- mlađe učenice, Dominik Gecan- mlađi kadeti, Mateo Čukelj- učenici i ekipa mlađih učenica u sastavu Kuntić-Blažak-Tomić Babić. Četirima zlatnim medaljama KIK-ovci su dodali i dva srebra ekipe mlađih učenika u sastavu Noa Tomić Babić, Haludek i Čorić i Filipa Cvetka kod mlađih kadeta, te čak osam bronci Klare Tomić Babić, Marije Dolić, Magdalene Blažak, Noe Tomić Babić, Karla Haludeka, Mateja Gorića i dviju ekipa učenica i mlađih učenica.

STRELJAŠTVO
Ovoga vikenda u Malinskoj je održano 24. Prvenstvo Hrvatske u gađanju samostrelom na otvorenom. Na prvenstvu je nastupila pomlađena ekipa Streljačkog kluba Ivanić u sastavu Iva Popović Gecan, Lorena Jerković i Petar Blagec i zauzela četvrto mjesto. Treba naglasiti kako su to strijelci od 15, 16 i 17 godina kojima je ovo bio prvi nastup na takvim natjecanju u toj disciplini streljaštva.

U kategoriji kadeta veliko iznenađenje napravila je Iva Popović Gecan, članica Ivanića, koja je u pojedinačnoj konkurenciji zauzela treće mjesto i tako napravila veliki korak za ulazak u reprezentaciju za predstojeće Europsko prvenstvo u Estoniji.

Na četvrto mjesto plasirao se Petar Blagec, kao i Lorena Jerković koja je kao kadetkinja nastupila u kategoriji seniorki.
Za dva tjedna održat će se Kup Dubrave koji je također izborno natjecanje za Hrvatsku reprezentaciju.

2018-05-22T08:04:16+02:0022. Svibanj, 2018.|Sport|