Sportski mozaik Siniše Klasića

Prošlog vikenda na županijskim nogometnim ligama odigrano je 25. kolo. U 1. županijskoj ligi, u dvoboju dvije prvoplasirane ekipe, Sloga Križ je u gostima nadigrala Dinamo Hidrel 4:1. Strijelci za pobjedničku momčad redom su bili Filip Tupek, Tomislav Bosankić, Filip Gereci i Dominik Ivanović.
Pobjedom u derbiju Križani su pobjegli na vrhu ljestvice na tri boda od Dinama, četiri od Lonje i šest bodova od Nogometnog kluba Kloštar koji je u ovom kolu poražen u Božjakovini kod ekipe Brcka rezultatom 2:0.

U 2. županijskoj ligi, vodeći Naftaš Ivanić upisao je pobjedu bez igre 3:0 protiv Graničara budući da Križani nisu imali dovoljno igrača za odigrati utakmicu. U najzanimljivijem susretu kola Milka Trnina gostovala je kod Ostrne, no utakmica je prekinuta pri rezultatu 3:2 za domaćina. U 93. minuti dosuđen je kazneni udarac za klub iz Vezišća nakon čega su igrači Ostrne fizički napali suca koji je zbog zadobivenih ozljeda kolima hitne medicinske pomoći prevezen u Kliničku bolnicu Dubrava. U ostalim susretima Mladost je u Obedišću bila bolja od Tučenika 2:0, dok je Lipovec na svom terenu poražen od posljednje ekipe s ljestvice Žabnice 2:1.

RUKOMET

Djevojčice Ženskog rukometnog kluba Trnina, 2006. godište i mlađe ostvarile su pravo nastupa na završnici Prvenstva Hrvatske koje će se od 17. do 20. svibnja održati u Umagu.

Trnina je u međužupanijskoj ligi u konkurenciji od 24 kluba osvojila 6 mjesto, a odustajanjem Dugog Sela i Zeline otvorila se mogućnost igranja završnice.

Ovo je prvi put da je neka ekipa ŽRK Trnine stekla pravo nastupa na državnoj završnici na kojoj će snage odmjeriti s ekipama kao što su Split, Lokomotiva ili Podravka.

KARATE
U subotu je u organizaciji karate kluba Stijena održan 19. Memorijalni Karate Cup Zagreb. Nastupilo je 435 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Od boraca Karate klub KIK, 1. mjesto osvojili su Luka Koščević u kategoriji juniori kate i Maja Paula Kuntić kod učenica koja je tome dodala i 3. mjesto među mlađim u učenicama. S dvije bronce iz Zagreba se vraća Magdalena Blažak i to iz kategorija mlađe učenice te učenice kate.
U završnici kategorija učenika i mlađih kadeta- borbe, u oba navrata u finalu sastali su se predstavnici karate kluba KIK Matej Gorić i Mateo Čukelj. U kategoriji učenika, zlato osvaja Matej Gorić dok je u starijoj kategoriji mlađih kadeta 1.mjesto pripalo Mateu Čukelju.
2.mjesto u najstarijoj kategoriji mlađih kadeta zauzeo je i Filip Cvetko.

Karatisti Mladost u Zagrebu su nastupili u najmlađem sastavu, te su boje kluba predstavljali žuti pojasevi, odnosno djevojčice i dječaci od 7 do 10 godina u katama i osvojili dvije medalje. Nina Cvijanović osvojila je 2. mjesto u kategoriji mlađih učenica B, kate, a Nika Špoljarić 3. mjesto u kategoriji cicibanke kate.

22. PLAZMA SPORTSKE IGRE MLADIH

Jučer su u Sportskom parku Zelenjak u Ivanić- Gradu svečano otvorene ovogodišnje Sportske igre mladih.
Igre su otvorene paljenjem plamena Turneje radosti koji su zajednički zapalili državna tajnica središnjeg ureda za sport Janica Kostelić, bivši olimpijac Branko Zorko i mladi karatist i rukometaš iz Ivanić- Grada Jakov Bunjevac.
Ponos na 22. po redu Sportske igre mladih izrazili su gradonačelnik Ivanić Grada Javor Bojan Leš i predsjednik Plazma Sportskih Igara mladih Zdravko Marić.

Radi li se dovoljno da se djeca odvoje od sve prisutnijeg sjedilačkog načina života rekla nam je državna tajnica i najuspješnija hrvatska sportašica Janica Kostelić.

U sportskom dijelu programa sudjelovalo je preko 1200 djece iz osnovnih škola s područja Grada Ivanić Grada, Općine Kloštar Ivanić, Križ, Dubrave, te Rugvice.

Službena natjecanja održala su se u graničaru i utrci na 60 metara.

U graničaru kod 1. i 2. razreda najbolji su bili ekipa Štrumfova iz Kloštra Ivanića, drugo mjesto osvojili su Malci, također iz Kloštra Ivanića, dok su kao treći završili Prvašići OŠ Stjepana Basaričeka. Kod 3. i 4. razreda prvo mjesto je osvojila ekipa „Opakih 8“ iz Rugvice, drugi su bili „Munjeviti“ OŠ Stjepana Basaričeka, a treći „Spineri“ iz Rugvice.

U atletici u kategoriji 1. i 2. razreda djevojčice, prva tri mjesta osvojile su učenice OŠ Stjepana Basaričeka i to redom: prvo mjesto Marija Lovrić, drugo Maša Pavlić i treće Ea Mažić. Kod dječaka najbrži je bio Ivano Babić iz OŠ Stjepana Basaričeka, drugi je bio Lukas Blažinović, također iz Basaričeka, a treći Jan Međaković iz Kloštra Ivanića. Kod 3. i 4. razreda djevojčice, postolje su zauzele učenice OŠ Đure Deželića i to prvo mjesto Lea Mareković, drugo Rea Silvija i treće mjesto Zara Broz. Među dječacima prva dva mjesta pripala su Rugvici, Ivanu (Ivano) Hladniku i Ivanu Šošiću, a treće mjesto zauzeo je Niko Škrinjar iz OŠ Đure Deželića.

Pobjednici u svojim kategorijama plasirali su se na državnu završnicu Sportskih igara mladih koja će se održati krajem lipnja u Savudriji.
U natjecanju u malom nogometu, 2003. godište i mlađi, na županijske kvalifikacije plasirala se ekipa Neustrašivi 3 iz OŠ Dubrava.

Na događanju su bili postavljeni i informativno – edukativni korneri za djecu i mlade u okviru velike nacionalne preventivne kampanje Ministarstva unutarnjih poslova, te šatori glavnih sponzora igara u kojima su djeca mogla birati najboljeg sportaša i sportašicu Hrvatske ili raspravljati o nogometu.

Nakon sportsko- zabavnog dijela, uslijedio je večernji dio programa koji će započeo vatrometom, a završio koncertom Mirka Švenda Žige za sve građane.