Sportski mozaik Siniše Klasića

RUKOMET
Muški rukometni klub Ivanić je u 16. kolu 1. lige Sjever upisao veliku domaću pobjedu protiv rukometnog kluba Đakovo 35:31.
U iznimno zanimljivoj utakmici Ivanić je bio bolja momčad, no na poluvrijeme se odlazi sa prednošću Slavonaca 18:17. Nakon predaha, nastavlja se igrati u visokom tempu koji je više odgovarao domaćim igračima. Sredinom drugog dijela Ivanić se odvaja na četiri razlike koju uspijevaju zadržati do kraja utakmice.

Najbolji strijelac utakmice ponovo Leon Lukačec sa 13 golova, a iz kompletno raspoložene momčadi treba istaknuti i Dominika Vidakovića sa 7 pogodaka i vratara Juricu Janeša, koji je uspješno zamijenio ozlijeđenog Tea Presečana i upisao 16 obrana.
Kod gostiju Matej Ivanković je zabio 10 golova.

Ivanić je ovom pobjedom protiv kandidata za ulazak u viši rang skočio na sedmu poziciju ljestvice s 15 skupljenih bodova, a Đakovo je pao jedno mjesto i sada je četvrti s 22 boda, tri manje od prvoplasiranih Sesveta.

Ženski rukometni klub Ivanić je još u četvrtak na svom terenu upisao sigurnu pobjedu protiv Sloge iz Sv. Nedelje 32:22.
Već u uvodnih nekoliko minuta domaće rukometašice bježe na nedostižnih 9:1, a prednost je rasla do najvećih 15 razlike sredinom drugog poluvremena. Sve igračice Ivanića dobile su priliku zaigrati, a najefikasnije su bile Ana Malec i Mateja Orlović sa 6 golova. Doris Hren je ponovo brojnim obranama bila jedna od najzaslužnijih za uvjerljivu pobjedu.

S novim bodovima rukometašice Ivanića zadržale su prvo mjesto ljestvice 2. lige zapad sa 12 pobjeda i jednim neriješenim susretom. Najveći konkurent Murvica, te ostali susreti 13. kola, odigrat će se u subotu i nedjelju.

Kadetkinje Ženskog rukometnog Ivanića završili su natjecanje u državnoj ligi pobijedivši u dvorani Žeravinec Samobor 22:18 i Trešnjavku 39:14. Rukometašice Ivanića upisale su tako 12 pobjeda iz 12 utakmica u ovoj sezoni, a završnica za naslov prvaka države na rasporedu je od 9. do 12. ožujka.

Mlađe kadetkinje 2002. godište u napetoj utakmici su svladale Udarnik 17:16. Najefikasnija Tena Boštjančić sa 7 golova.
U odgođenim utakmicama 4. kola Međužupanijske lige za mlađe kadetkinje Ivanić je upisao pobjede protiv Zaprešića i Bistre.
Bistra je pobijeđena 25:15 uz 8 golova Boštjančić, da bi zatim uvjerljivo svladan i domaćin Zaprešić 18:8. Ponovo najbolja Boštjančić sa 6 pogodaka.

Uspješne su bile i djevojčice 2004. godište. Na domaćem parketu pobijedile su Samobor i Trešnjevku te se tako približile završnici državnog prvenstva.Samobor je pobijeđen 20:15 uz šest golova Kovačević i odličnu Karlu Trnčić na golu, dok je trešnjavka svladana 27:19 sa 7 golova Petre Lešković.

U 13. kolu III lige središte druga ekipa Ivanića pobijedila je Libru Tehničar u gostima 31:19.
Ključnom se pokazala serija od 8-0 početkom drugog poluvremena, a najzaslužnije za pobjedu su sa po 6 golova bile Malec, Mihalj i Tučkorić.

U 19. kolu 3. rukometne lige Središte Sloga Novoselec Križ je izgubila kod kuće od momčadi Gorica 2 rezultatom 26:19, poluvrijeme 8:6 za goste.
Kod Sloge najefikasniji Gambiroža sa 6, dok je kod gostiju Nedić zabio 11 golova.

KOŠARKA
Košarkaški klub Ivanić je u 16. Kolu A2 lige Sjever pobijedio vodeći Grafičar iz Ludbrega 80:65. Najefikasniji igrači bili su Božičević sa 25 i Havliček sa 18 koševa.

Grobotek je dodao 15, Lukačević 14, Kralj 6, a Zajčić 2 koša.
Ivanić je trenutno na četiri pobjede u nizu sa omjerom 9-7 čime je zadržao četvrtu poziciju na ljestvici, dok je Grafičaru ovo tek treći poraz u ovoj sezoni.

Juniori su u 2. kolu 3. lige izgubili kod kuće od Sesveta 54:40,
Kadeti su u 18. kolu izgubili kod kuće od Šanca iz Karlovca 79:61.
Mlađi kadeti su u drugom kolu II lige izgubili na gostovanju kod Cedevite 102:39

ODBOJKA
Odbojkašice Ivanića su u posljednjem 14. kolu prvog djela prvenstva izgubile na domaćem terenu od treće ekipe Mladosti 3:0 u setovima. Ivanićanke su tako ostale na pretposljednjem mjestu s dvije pobjede i 9 skupljenih bodova.

KARATE

U subotu je u sportskoj dvorani 3.Maj u Rijeci održan međunarodni DELTA KARATE KUP.
Na natjecanju je nastupilo 500 karatista u katama i borbama iz 5 zemalja, a karatisti Mladosti nastupili su u borbama i postigli sljedeće rezultate: