Sportski mozaik Siniše Klasića

Muški rukometni klub Ivanić je u prvoj ovogodišnjoj domaćoj utakmici upisao poraz od Maksimir Pastele 24:21, rezultat na poluvremenu 15:10.
Gosti su čitavu utakmicu rezultatski držali pod kontrolom i osim u par navrata kada su se domaćini približili na dva gola razlike, dvojba oko pobjednika nije dolazila u pitanje.

Kod domaćina jedini raspoloženi Krešimir Vlahek sa 6 golova i golman Teo Presečan s 11 obrana, dok je za Maksimir Pastelu Bruno Negran zabio 7 golova, a vratar Filip Perić obranio 15 lopti.

Ivanić se osmim ovosezonskim porazom spustio jednu poziciju, te je sada osmi klub 1. rukometne lige- Sjever s 14 skupljenih bodova.
Nakon utakmice, trener Ivanića Frano Veraja nije bio sretan:

Rukometašice Ivanića izgubile su na gostovanju kod Splita 26:23, čime su ostale u zoni ispadanja, na predzadnjem mjestu 1. lige s 5 bodova nakon 14. odigranih kola.

U Dalmaciji slična priča kao i na početku sezone- usprkos porazu ostaje dojam da je Ivanić mogao do bodova što dokazuje i rezultat na poluvremenu kada su imale prednost 12:10.

Do novih bodova Ivanić će teško i u idućem kolu kada u dvoranu Žeravinec dolaze aktualne prvakinje Hrvatske Podravka Vegeta.

Do novih bodova Ivanić će teško i u idućem kolu kada u dvoranu Žeravinec dolaze aktualne prvakinje Hrvatske Podravka Vegeta.U 15. kolu 3. lige Središte, rukometašice Trnine su u Križu svladale Dubravu 33:27.

Za devetu ovosezonsku pobjedu najzaslužnije su Helena Petreković s 10, odnosno Lorena Petreković sa 7 pogodaka.

Također u 3. ligi središte, druga ekipa Ivanića kod kuće je svladala drugu ekipu Samobora 40:28.
Martina Krajp zabila je 8 golova, a Paula Kinderman dodala je 6 u utakmici u kojoj su se sve domaće igračice upisale u listu strijelaca.

Košarkaški klub Ivanić je iznenađujuće izgubio na domaćem terenu od posljednjeg Petra Zrinskog 79:74.
Niti 34 koša Renata Havličeka nije bilo dovoljno da spriječi 11 ovosezonski poraz kojim je kompromitiran ostanak u A2 ligi Sjever.
Možda i ključna je ovoga puta bila prva četvrtina koju je klub iz Vrbovca dobio 24:15.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija ovoga tjedna boravi u Ivanić- Gradu u sklopu priprema za kvalifikacijske utakmice za Eurobasket 2019.
Izbornica Anđa Petrović u Ivanić- Grad je doputovala s 14 igračica, od čega je 13 sudjelovalo u posljednjoj reprezentativnoj akciji u studenome prošle godine.
Hrvatska je u subotu u gostima uvjerljivo svladala Makedoniju 108:47, a već u srijedu na rasporedu je važno gostvanje u Švedskoj.

Odbojkašice Ivanića poražene su u 12. kolu 2. nacionalne odbojkaške lige u gostima kod Daruvara 3:0 u setovima (25:15, 25:22, 25:23).
S devet bodova Ivanićanke i dalje drže sedmu poziciju od osam klubova.
U utakmici 16. kola II. lige, Kulački klub Zanatlija je na kuglani Zelenjak teže od očekivanog ostvario pobjedu protiv ekipe Centar iz Zagreba.

U pobjedi 5:3 poene su osvojili Igor Cepetić, Zdravko Serdar i Tomo Krznarić te dodatna 2 na razliku čunjeva.

Iduća utakmica je na rasporedu u petak 16.veljače kada Zanatlija gostuje u Zaprešiću kod Kuglačkog kluba Ban Jelačić.

Članovi kickboxing kluba“IVANIĆ-GRAD“ nastupili su ovog vikenda na Europskom kupu “KARLOVAC OPEN 2018“ u Karlovcu na kojem je sudjelovalo više od 1800 natjecatelja iz 177 klubova iz 28 zemalja, te ostvarili vrlo dobre rezultate.
Prvo mjesto osvojila je Ana Filipović u disciplini K1 seniorke, dok su treća mjesta zauzeli Matej Kovačević – disciplina K1- juniori , Ida Lončarić Klobuk seniorke – kick light i Patrik Presečan djeca – point fight.
U Karlovcu su nastupili i Kristijan Miškulin, Sara Lukić, Dominik Cerčić, Leona Ravlić i Tina Petrović.