Sportski mozaik Siniše Klasića

NOGOMET
U posljednjem jesenskom kolu 1. županijske lige Istok, Sloga Križ je očekivano na gostovanju svladala posljednje plasirano Oborovo 74 4:1. Za nova tri boda golove su zabili Boris Radoš, Hrvoje Šeremet, dok je dva dodao Tomislav Hadaš. Ovu godinu Križani su završili na drugom mjestu s tri boda zaostatka iza vodećeg Turopoljca.

NK Kloštar je minimalno poražen kod Lonje 2:1, no usprkos porazu zadržana je petu poziciju na ljestvici s četiri boda manje od Križana.
Vodeći Turopoljac ima 33 boda, Sloga je na 30 bodova, a treći je Dinamo Hidrel s 29. Sava je ostala na 27 bodova, a peti Kloštar na 26. Šesta Lonja i sedmi Brcko imaju po 24 boda.

Začelje drže Mladost iz Obrezine s 11 i Oborovo s 9 bodova.

U 2. županijskoj ligi, Naftaš Ivanić je usprkos 1:1 remiju kod Lipovca osvojio naslov jesenskog prvaka, Graničar je u Križu upisao treću ovosezonsku pobjedu protiv Žabnice 3:0, a Mladost Obedišće je uvjerljivo izgubila kod Bana Jelačića 7:1. Milka Trnina na odmor odlazi sa svega bodom zaostatka za vodećim Naftašem nakon 4:0 pobjede protiv Gaja u Vezišću.

U utorak je na Sportskom parku Zelenjak odigrana 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem su kadeti Škole nogometa mladeži Naftaš Ivanića uvjerljivo izgubili od momčadi Hajduka iz Splita 12:0.

Domaći igrači su do 25. minute držali „nulu“, no tada ipak do izražaja dolazi snaga i kvaliteta gostiju. Dodatni hendikep domaćoj ekipi bio je i nepotrebno zarađeni crveni karton igrača Naftaša u 28. minuti što je u konačnici rezultiralo sa sedam golova Splićana do kraja poluvremena i još pet u nastavku.

U četvrtak su na istom terenu svoj susret 1/16 kupa odigrali i pioniri Naftaš Ivanića koji su svladali Solin 1:0.
U čvrstoj utakmici presudio je gol domaćeg napadača Filipa Majera nakon udarca Frana Petkovića kojim je Naftaš osigurao 1/8 finala domaćeg kupa.

RUKOMET
Rukometašice Ivanića su nakon dvije uzastopne pobjede upisale poraz u gostima kod Pitomače 36:29, te su tako ostale na 12. poziciji s pet osvojenih bodova iz devet odigranih susreta. Usprkos početnom vodstvu 13:9, Ivanić ne uspijeva izdržati do kraja poluvremena i prima do kraja poluvremena velikih 20 golova, što se na kraju pokazalo presudnim.
Za Ivanić su po devet golova zabile Katarina Mrazović i Marta Pezić.

Rukometaši Ivanića su u napetoj utakmici pobijedili Osijek 25:24. Ivanićani su na omjeru od pet pobjeda i pet poraza što je dovoljno za deveto mjesto na ljestvici 1. lige Sjever.
Domaći su imali uvjerljivih pet golova prednosti na poluvremenu, ali i 10 minuta prije kraja kada je za 24:19 zabio Leon Lukačec, no dopustili su gostima da dođu do izjednačenja i napete završnice.
Najbolji igrač susreta, ujedno i strijelac pobjedničkog gola u zadnjoj minuti, bio je Jakov Bunjevac s 10 pogodaka. Po četiri su dodali Lovro Malec i Ivan Lešković, do su kod Osijeka po sedam zabili Josip Repušić i Domagoj Grizelj.

U 9. kolu 3. lige središte, rukometašice Trnine su u Križu sa 17 golova Petre Kanture svladale drugu ekipu Samobora 31:23.

U istoj ligi druga ekipa Ivanića svladala je treću ekipu Lokomotive 30:27.
Kadetkinje su u drugom krugu državne lige u dvorani Žeravinec pobijedile Umag uvjerljivo, a zatim uz dosta problema i Sesvete.
Djevojčice 2004. godište pobijedile su u Križu vršnjakinje Trnine i Laurusa. Trnina je svladana 21:12 s 8 golova Kovačević, dok je Laurus pobijeđen 31:14 sa sedam pogodaka Pavić.

Podsjetimo još jednom kako je Hrvatska ženska rukometna reprezentacija danas stigla u Ivanić- Grad gdje će boraviti i trenirati u sklopu reprezentativnog tjedna. Izbornik reprezentacije Nenad Šoštarić pozvao je 18 igračica od kojih najviše, po pet rukometašica, dolaze iz naša dva najjača kluba Podravke i Lokomotive. Izabranice Nenada Šoštarića neće igrati prijateljske utakmice već će treninge u Sportskoj dvorani Žeravinec iskoristiti za pripremu za kvalifikacijske susrete protiv Norveške koji ih očekuju u ožujku 2018..

Zajedno sa seniorskom reprezentacijom pripreme će odrađivati i juniorska reprezentacija koja se također danas okupila. Juniorke će pripreme odrađivati pod vodstvom izbornika Ivana Jerkovića. Ovo je prvo okupljanje juniorki nakon Europskog prvenstva koje se održalo krajem srpnju u Sloveniji. Juniorke sada ulaze u novi ciklus priprema za Svjetsko prvenstvo. No, plasman će morati izboriti kroz kvalifikacijski turnir koji će se igrati od 23. do 25. ožujka iduće godine. Protivnice u kvalifikacijama saznat će sutra kada će se u prostorijama EHF u Beču održati ždrijeb. Hrvatska se nalazi u prvoj jakosnoj skupini, a Svjetsko juniorsko prvenstvo održat će se u Mađarskoj od 1. do 15. srpnja 2018. godine.
Izbornik Jerković pozvao je 20 igračica među kojima se nalaze i dvije rukometašice Ivanića: Katarina Mrazović i Ana Malec.

KOŠARKA
Košarkaši Ivanića su u 5. kolu A2 lige centar uvjerljivo poraženi na gostovanju kod ekipe Zapad 91:60. Presudne su bile prve dvije četvrtine u kojima je Ivanić zabio svega 20 koševa.
Kod gostiju Hrvoje Božičević najprecizniji s 19 postignutih koševa, a po 13 su dodali Nikola Grobotek i Renato Havliček.

ODBOJKA
Poraz su upisale i odbojkašice Ivanića od kojih je bio bolji Daruvar 3:0 u setovima (17:25,10:25,19:25). Ivanićanke su i dalje na pretposljednjem mjestu s jednom pobjedom nakon četiri odigrana kola.

KARATE
Borci karate kluba KIK nastupili su na turniru u Križevcima na kojima je nastupilo 350 natjecatelja iz 44 kluba iz 4 države.
U katama Maja Paula Kuntić je osvojila jedno prvo mjesto i jedno treće mjesto, Magdalena Blažak i Kyra Rajačić jedno drugo i jedno treće mjesto, dva druga mjesta zauzeo je Noa Tomić Babić, dva treća mjesta Karlo Haludek, te jedno drugo Klara Tomić Babić. Berbu medalja zaokružio je u borbama Matej Gorić s osvojenim trećim mjestom.

U Križevcima su nastupili i karatisti Mladosti i to u borbama:
Prvo mjesto osvojila je Nelly Džanić, drugi su završili Dunja Sever, Teo Crnogaj i Barbara Draženović , dok je broncu osvojio Domagoj Jagar.

ŠAH
Šahisti Ivanića su u kvalifikacijama za 3. ligu poraženi u Humu na Sutli od ekipe Straža 3,5 – 2,5. Bodove za Ivanić ostvarili su pobjedama Darko Jambrešić i Goran Mihalić, dok je Davor Deželić remizirao.