Sportski mozaik Siniše Klasića

NOGOMET
U 32. kolu Naftaš Ivanić je na gostovanju kod Klasa remizirao odigravši 2:2. Naftaš je prvih 45 minuta završio s prednošću od 2:0 golovima Borisa Radoša i Filipa Krsnika, no domaćini u nastavku poravnavaju rezultat preko Gorana Fišera u 55. minuti i Zvonimira Kneževića minutu kasnije.
Ivanićani su se s osvojenim bodom popeli jedno mjesto na ljestvici te su sada 13. s 35 bodova.

Mlađi pioniri i pioniri Naftaša ovog su vikenda igrali protiv Lokomotive. Mlađi pioniri izgubili su 5:0, a pioniri minimalno 2:1.
Kadeti i juniori ugostili su ekipu Vrapča. Kadeti su upisali uvjerljivu pobjedu 5:1, dok su juniori remizirali 2:2.

Veterani Ivanića su prije tjedan dana ugostili Usoru i iznenađujuće izgubili 4:2. Ivanić je tako ostao na četvrtoj poziciji 2. lige skupine B prvenstva veterana Zagrebačkog nogometnog saveza.

U 1. županijskoj ligi Sloga je u Križu upisala još jednu uvjerljivu pobjedu svladavši Lonju 4:0. Križani su s nova tri boda osigurali peto mjesto s 49 bodova iz 26 utakmica.

U 27. kolu 2. županijske lige Milka Trnina je u Vezišću pobijedila nogometni klub Gaj 4:2. Poraze su na gostovanjima upisali Mladost iz Obedišća kod Kupe 5:1 i Graničar iz Križa u Ostrni 7:0. Lipovec je bez borbe upisao pobjedu od 3:0 jer igrači Slobode nisu doputovali u zakazano vrijeme. Prvoplasirani Kloštar ovo kolo je bio slobodan.

RUKOMET
Djevojčice ŽRK Ivanić u subotu su završile službeni dio sezone s dvije pobjede iz dvije utakmice. Pod vodstvom Tee Forko, u Rakitju je svladan domaćin Sloga iz Svete Nedelje 15:10. Brebić i Paula Lešković najbolje s po 4 gola.
U drugoj utakmici pobijeđen je i Samobor 13:9. Uvjerljivo najraspoloženija Petra Lešković s čak 9 golova.

Pod vodstvom novog trenera Gajskog i mlađe kadetkinje su odigrala zadnji službeni turnir u ovoj sezoni.
Zelina je pobijeđena 20:14, dok je protiv Rugvice upisan poraz 20:13.
U obje utakmica najbolja Povalec sa 6 postignutih golova Zelini, odnosno 4 gola Rugvici.

KARATE
U subotu je održan 9. po redu KRK KUP,međunarodno karate natjecanje na kojem je nastupilo 577 karatista iz 3 države.Na natjecanju su nastupili stariji članovi karate kluba Mladost i postigli sljedeće rezultate:
Prva mjesta osvojio je Fran Prižmić u kategorijama open borbe- seniori i juniori. Jakov Rukavina završio je 1. u open borbama i treći u borbama- kadeti. Treća mjesta osvojili su Antun Vujević i Leo Marković.
Karatisti Mladosti nastupili su i na Prvenstvu Zagrebačke županije održanom u nedjelju u Jastrebarskom. U katama 1.mjesto osvojio je Franko Valentić , 2.mjesto Paula Njegovec, a 3.mjesta osvojile su Lia Leona Ribić i Ida Matanić.

U borbama zlatne medalje osvojili su :Domagoj Jagar,Paula Njegovec, Teo Crnogaj, Mia Zetica, Petar Huzanić, Ida Matanić i Valentino Ivanić.
Srebrne medalje u borbama osvojili su: Luka Kuhar, Franko Valentić, Ivan Huzanić, Mirna Jukić i Barbara Draženović.
Brončane medalje osvojili su: Magda Vrtarić,Lia Leona Ribić, Dunja Sever, Leonard Golubić, Ozana Vujević i Matej Šuber.

Na Prvenstvu Zagrebačke županije nastupili su i borci Karate kluba KIK, te također ostvarili izvrsne rezultate:
Treća mjesta pojedinačno u katama osvojili su Magdalena Blažak, Josip Sloup, Daniel Vrbić, Noa Tomić Babić i Karlo Haludek.
Druga mjesta, također u katama, osvojili su Kyra Ŕajačić, Gloria Petrlić i Klara Tomić Babić, te Filip Cvetko u borbama.
Prva mjesta i zlatne medalje zaslužili su Mateo Čukelj, Matej Gorić, Dominik Gecan, Maja Paula Kuntić, te Luka, Koščević koji je bio najbolji i u konkurenciji kadeta i juniora.
KIK-ovci su pokupili medalje i u ekipnoj konkurenciji i to prva mjesta muški- kate u sastavu Čukelj, Gorić i Gecan i mlađi učenici Vrbić i Tomić Babić. Ekipno srebro osvojile su i mlađe učenice u sastavu Kuntić, Ŕajačić i Blažak, dok su treća mjesta osvojile Daria Štajdohar i Klara Tomić Babić.

STRELJAŠTVO
U subotu, 27.svibnja održano je sportsko natjecanje u streljaštvu revolverom i pištoljem velikog kalibra u Osijeku Metak Extreme 2017.
Natjecanje su organizirali članovi streljačkog kluba Metak Osijek, a održano je na streljani Pampas u Osijeku.
Natjecanje je u kalendaru Hrvatskog streljačkog saveza sada već tradicionalno, a natjecanje je poznato i pod nazivom „najzahtjevnije streljačko natjecanje velikokalibarskim pištoljem i revolverom“.

Streljačke discipline se tehnički izvode kao i 25 metara veliki kalibar pištolj i 25 metara veliki kalibar revolver. Naravno,radi naziva Extreme radi se o modificiranim disciplinama od dva dijela, pištoljsko 50+50 hitaca i revolver 50+50 hitaca.
Na natjecanje se odazvalo pedesetak strijelaca iz različitih klubova.
Margareta Franković,članica Streljačke udruge sv. Mihovil Lučko, u ukupnom poretku za žene i muškarce ostvarila je drugo mjesto u disciplini 25 m VK pištolj 50+50 s rezultatom 887 krugova.

Ekipa u sastavu Margareta Franković i Gordan Franković(SU sv. Mihovil Lučko) te Kristijan Šimurina (Las Zg) ostvarila je treće mjesto s 2563 krugova.

U revolverskoj disciplini ekipa u sastavu Margareta Franković -sedmo mjesto pojedinačno i Gordan Franković– šesto mjesto pojedina
no, te Kristijan Šimurina ostvarila je drugo mjesto s 2584 kruga.

Ulaskom u svibanj, započela je sezona International Shooting Sport Federation-a programa malog kalibara, a sljedeće natjecanje je prvenstvo Zagreba što je ujedno i nastup za normu na državnom natjecanju.

2017-06-01T11:27:38+02:001. Lipanj, 2017.|Sport|