Sportski mozaik Siniše Klasića

RUKOMET
Rukometašice Ivanića su u posljednjem kolu 2. lige Zapad izgubile na domaćem terenu od momčadi Murvice 31:23. Prvi je to ovosezonski poraz domaćih igračica koji nije utjecao na stanje na tablici, te će Ivanić tako kao prvak igrati prvu rukometnu ligu iduće godine.
Od prve minute bilo je očito da domaće rukometašice nisu u susretu, što zbog osiguranog naslova kolo prije, što zbog napornog rasporeda, u koji je uskočio i nastup na državnom prvenstvu srednjih škola gdje je većina igračica sudjelovala u osvajanju zlatne medalje. Na kraju u potpunosti zaslužena pobjeda gošći iz Crikvenice koje su prvenstvo završile na drugom mjestu s dva boda manje od Ivanića. Najraspoloženija kod Ivanića bila je Tina Barišić s 8 golova, dok su kod Murvice izvrsne bile Antonija Butković s 11 i Ivana Skorić s 13 golova.

Muški rukometni klub također je upisao domaći poraz 26:31 protiv prvoplasiranih Sesveta, koji su tako osigurali svoj naslov prvaka i plasman u Premier ligu. Ivanić je zadržao deseto mjesto i osigurao ostanak u 1. ligi Sjever kolo prije kraja prvenstva.
Dominik Vidaković najbolji kod Ivanića sa 7 golova, dok je kod gostiju Marko Mihaljević postigao 13.

NOGOMET
U jedinstvenoj županijskoj ligi, Naftaš Ivanić je remizirao na gostovanju kod Rakovca 1:1. Filip Krsnik doveo je Naftaš u vodstvo u 37. minuti, a bod domaćinima donosi Ivica Grgoić tri minute prije kraja utakmice. S novim bodom Naftaš ima 27 bodova iz 24 odigrane utakmice što je trenutno dovoljno za 13. mjesto na ljestvici.
Iduće kolo igra se već u srijedu kada u Ivanić dolazi ekipa Top iz Kerestinca
U 23. kolu Sloga iz Križa uvjerljivo je pobijedila Rugvicu 4:1 Križani su tako zadržali svoju šestu poziciju s 37 bodova, dok se Rugvica na drugom mjestu udaljila od Turopoljca na četiri boda.
U 23. kolu 2. županijske lige postignuti su sljedeći rezultati: Graničar iz Križa izgubio je kod kuće od Gaja 3:1, Mladost iz Obedišća uvjerljivo je poražena kod Ostrne 11:1, a Lipovec je bez igre upisao pobjedu 3:0, budući da gosti iz Žabnice nisu uspjeli skupiti ekipu pa nisu ni doputovali.
Vodeći Kloštar otputovao je na gostovanje u Tučenik, no susret je prekinut u 29. minuti pri vodstvu Kloštra 2:0 zbog napada domaćih igrača na suca utakmice.

KARATE
Borci Karate kluba KIK Mateo Čukelj, Matej Gorić i Dominik Gecan na Prvenstvu Hrvatske u katama u Novigradu Istarskom osvojili su ekipno 3. mjesto.
Još jednom medaljom na državnom natjecanju Matej, Mateo i Dominik potvrdili su svoj status najtrofejnijih i najboljih mladih karatista Hrvatske u kategoriji učenika, a time i nastup među najboljim mladim karatistima 12 zemalja Balkana na predstojećem prvenstvu Balkana u Istanbulu sljedećeg mjeseca.

Odbojkašice Ivanića su u subotu na domaćem terenu odigrale zadnje kolo u 2. Nacionalnoj Ligi i upisale pobjedu nad ekipom Daruvara 3-0 u setovima. Time su prvenstvo završile na 2. mjestu u skupini i na 10. mjestu ukupno, čime su ostvarili ovosezonski cilj i ostanak u 2. ligi.

ŠAH
U nedjelju je odigrano 5. kolo četvrte hrvatske lige u šahu u kojem su šahisti Ivanića pobijedili kod kuće Obrtnika iz Novske rezultatom 5,5:0,5.
Pobjede su ostvarili Vukušić, Mihalić, Petričević,te Davor i Goran Deželić, dok je Dean Božičević remizirao.
Ivanić je tako iz pet susreta upisao pet uvjerljivih pobjeda i tako osvojio naslov prvaka proljetnog dijela prvenstva.

Tijekom ožujka i travnja u dvorani Žeravinec odigrano je kadetsko prvenstvo Šahovskog kluba Ivanić za 2017. godinu. Nakon što je svaki igrač odigrao šest partija prvo mjesto su podijelili Petra Batinić i Matteo Golubić s po 5 bodova.
Treninzi kadeta održavaju se svaki utorak u dvorani Žeravinec od 18 sati.