Sportski mozaik

RUKOMET
Ovog vikenda odigrane su posljednje ovogodišnje utakmice ženskih i muških rukometnih prvenstava.
Rukometaši Ivanića ugostili su Vidovec i uvjerljivo pobijedili 30:18. Možda i najboljom utakmicom ove sezone Ivanićani su zadržali 9. poziciju na ljestvici sa 11 skupljenih bodova u 13 odigranih kola.

U izjednačenom prvom poluvremenu domaćini su u samoj završnici pobjegli na 15:11, da bi u nastavku nastavili u istom tempu i u kombinaciji s pokretljivom obranom ostavljaju Vidovec na svega 7 postignutih golova.

U utakmici s iznimno velikim brojem sedmeraca, njih čak 16, najefikasniji igrač je bio Leon Lukačec s 10 pogodaka. 6 golova je dodao Dominik Vidaković, a treba istaknuti i raspoloženog golmana Tea Presečana s 13 obrana.

Rukometašice Ivanića odigrale su u Crikvenici derbi 11. kola 2. lige Zapad protiv Murvice. U napetoj utakmici domaćini su uspjeli nadoknaditi minus četiri na poluvremenu i remizirati 26:26.
Kod Ivanića s po 7 golova najpreciznije su bile Ana Malec i Katarina Mrazović dok su kod Murvice 6 golova zabile Antonija Butković i Marijeta Lekaj.
Obje ekipe tako su nakon prvog dijela prvenstva ostale neporažene na samom vrhu s 10 pobjeda i jednim neriješenim susretom, s time da Ivanić odnosi naslov jesenskog prvaka zbog bolje gol- razlike.

KOŠARKA
Košarkaši Ivanića izgubili su u 9. kolu A-2 lige Sjever na domaćem parketu od Petra Zrinskog iz Vrbovca 64:60.
Lukačević je postigao 19, Havliček 18 koševa, a Ivanić je petim porazom pao na šesto mjesto ljestvice.
Kadeti su također upisali domaći poraz i to od Cedevite 73:55 što je bio njihov četvrti poraz u 11 utakmica čime drže treće mjesto na tablici.
Najbolji strijelci: Tomić 17, Tin Acinger 14 i Karlo Adamović s 13 koševa.

KARATE
Ovog vikenda u Sarajevu je održano Prvenstvo Balkana u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore.
Na natjecanju su nastupila 863 karatista iz 11 zemalja u katama i borbama. Karatisti Mladosti kao članovi Hrvatske reprezentacije nastupili su u borbama i u jakoj konkurenciji postigli vrlo dobre rezultate.

Leo Marković nastupio je u kategoriji kadeta do 57kg. te pobijedio predstavnike Albanije, Makedonije i Srbije da bi u polufinalu izgubio od Turskog natjecatelja. U repasažnoj borbi za treće mjesto Leo je pobijedio predstavnika Srbije i osvojio brončanu medalju.
U kategoriji juniora do 76kg.nastupio je Fran Prižmić koji je u prvom meču izgubio od turskog predstavnika koji je stigao do finala čime je povukao Frana u repasaž i borbu za 3.mjesto. Fran je iskoristio priliku i pobijedio predstavnike Srbije,Bugarske i Bosne i Hercegovine i zauzeo treće mjesto.

Najviše medalja osvojila je Turska dok je Hrvatska završila na 4.mjestu s 4 zlatne, 3 srebrne i 13 brončanih medalja.

Autor članka: Siniša Klasić

2017-05-23T20:34:17+02:0014. Prosinac, 2016.|Sport|