Sportski mozaik

NOGOMET
U Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi Naftaš Ivanić je nakon dvije pobjede upisao poraz na svom terenu od Strmeca 2:0. Golove za goste zabili su Ivan Bičak u 8. i Luka Pisačić u 58. minuti. Strmec je tako sa nova tri boda prestigao Naftaša na 12. mjestu ljestvice.

Na vrhu ljestvice Croatia je iskoristila kiks vodećih i skočila na prvo mjesto sa 26 bodova. Slijede ju Jamnica sa 25 i Laduč i Bistra sa 24 boda. Gorica 2 ima 23 boda, Top 21, a Sutla je ostala na 20 bodova. Slijede Rakovec i Kupinec sa 19, Vatrogasac sa 17 i Lomnica i Strmec s 14 bodova. Naftaš je pao na 13. mjesto sa 13 bodova, a iza njega nalaze se Sloga SU-ZA i Klas sa 11, te Mraclin i Lukavec sa 6 bodova.

Poraz je upisala i Sloga iz Križa. U 12. kolu 1. županijske lige Sloga je izgubila 2:1 na gostovanju kod Lonje. Sloga je usprkos porazu ostala na sedmom mjestu sa 18 bodova.

Dinamo Hidrel i Turopoljac i dalje uvjerljivo drže vrh tablice sa 34, odnosno 33 boda. Rugvica ima 29, Ban Jelačić Vukovina i Sava po 23, a Dubrava je ostala na 19 bodova. Slijedi Sloga sa bodom manje, a Lonja se približila na 16 bodova. Ban Jelačić Banovo ima 15, Buna 14, a Vatrogasac 12. Oborovo 74 i Meštrica imaju po 10, Brdsko 9, a na dnu ljestvice nalaze se Turopolje i Zvekovac sa 4 boda.

U 2. županijskoj ligi Milka Trnina je odigrala neriješeno 3:3 na gostovanju kod Nogometnog kluba Gaj, Ostrna je u Križu pobijedila Graničar sa 6:0, a Mladost je u Obedišću izgubila od Kupe 3:0. Utakmica Sloboda- Lipovec prekinuta je u 80. minuti kod rezultata 2:1 za domaćine zbog prijetnji i nasrtaja gostujućih igrača na suca utakmice. Kloštar je ovo kolo bio slobodan.

Na ljestvici Ostrna je na vrhu ljestvice sa 30 bodova prestigla prestigla Kloštar koji ima dva boda manje. Milka Trnina skupila je 22 boda, Lipovec i Graničar iz Križa ostali su na 7 bodova, kao i Mladost Obedišće koja ima 6.

Kadeti i juniori naftaša ovog su vikenda igrali protiv Zeline. Juniori su bili uvjerljivi pobijedivši 7:0, a kadeti su pobijedili sa 2:0.
U prvoj nogometnoj ligi središte, mlađi pioniri i pioniri imali su teško gostovanje kod Građanskog nogometnog kluba Dinamo.
Mlađi pioniri poraženi su sa 9:0, dok su pioniri teško stradali izgubivši sa rezultatom 20:0.

RUKOMET
Muški rukometni klub Ivanić nastavio je sa nizom domaći poraz- pobjeda u gostima. U 7. kolu Ivanićani su bili bolji u Ivancu od Ivančice sa 25:24. S novom pobjedom Ivanić ima po tri pobjede i tri poraza sa jedim neriješenim ishodom i nalazi se na osmom mjestu sa sedam skupljenih bodova.

Rukometašice Ivanića došle su do nove pobjede u 5. kolu 2. hrvatske lige- Zapad. U dvorani Žeravinec bile su bolje od Samoborki 29:18.
Domaće igračice iznimno su loše krenule u utakmicu, nakon desetak minuta gubile su 8:4, no do poluvremena ipak uspijevaju preokrenuti na 13:12. U zadnjoj četvrtini utakmice rade ključnu seriju 6-0 čime slamaju otpor gošći i odlaze na konačnih plus 11. Najbolja kod Ivanića bila je Ana Malec sa 8 golova, a dobre su bile i Matea Orlović sa 6 i Marta Pezić sa 5 pogodaka.

OSTALO
U 3. kolu 2. Nacionalne Lige skupina Centar, igračice Odbojkaškog Kluba Ivanić Grad ostvarile su prvu pobjedu. Rezultatom 3-1 u setovima nadigrale su ekipu iz Gline čime su došle na 4.mjesto na tablici. Protivnice su u 3 setu pokazale borbenost, dok je pad koncentracije kod Ivanićanki doveo do gubitka seta, ali su zato u 4. setu pokazale u potpunosti nadmoćnu igru i protivnice ostavile na svega 8 poena.
U sljedećem kolu Ivanićanke odlaze u Dugu Resu.

Košarkaši Ivanića su u 3. kolu A-2 lige upisali drugi poraz. Na gostovanju u Virju kod Podravca izgubili su 94:82. Ivaniću nisu pomogli ni raspoloženi Havliček sa 24 koša ni Kralj koji je dodao 21 koš.
Kadeti su bili uspješniji pobijedivši u gostima Maksimir 71:36. Posebno efikasan bio je Tin Acinger sa 29 koševa.

KARATE

U subotu 29. listopada. u dvorani srednje škole u Ivancu održan je 9.MEMORIJALNI KARATE TURNIR u čast poginulim braniteljima domovinskog rata grada Ivanca. Na natjecanju je nastupilo 350 karatista iz Slovenije, Austrije i Hrvatske.

Mlađi članovi karate kluba Mladost nastupili su borbama i postigli vrlo dobre rezultate: