Hrvatska – Slovenija 35:31 (16:11)

Pred oko 300 gledatelja u Ivanić-Gradu u prijateljskoj utakmici hrvatska ženska kadetska reprezentacija pobijedila je Sloveniju 35:31, poluvrijeme 16:11. Zaljubljenici u rukomet skupili su se sa različitih strana sjeverozapadne Hrvatske znatiželjni kako će naše nade odigrati prvu utakmicu pod hrvatskim stijegom.

Nakon predstavljanja i himni u početnoj postavi naša Patricia Hren na golu i Ana Malec na srednjem. I baš njih dvije obilježile su početne minute, Patricia obranama, a Ana s pet pogodaka u prvih devet minuta kada zabija za 9:2. Naša obrana igrala je odlično, a u napadu Ani se pridružuju Tena Petika, Lea Franušić i Mihaela Bešen. Sredinom poluvremena Slovenke se uspijevaju sabrati tako da utakmica ulazi u ravnotežu, a do kraja poluvremena naša prednost pada na plus pet.

Drugo poluvrijeme opet otvaramo odlično, dižemo prednost na deset razlike. Dobivenu priliku odlično koristi Paula Kinderman koja uz stopostotni učinak zabija svoja četiri gola. Prvoj pobjedi ove generacije, iako nisu zabile, pridonijele su i Tina Barišić i Martina Krajpl s čvrstom i pouzdanom igrom u obrani te nekoliko lijepih asistencija Luciji Kos na pivotmenu. Opet sredinom poluvremena malo opuštanje, ne uspijevamo dobro napasti nešto dublju slovensku obranu i nakon serije kontri i lakih golova pet minuta prije kraja imamo tek tri gola prednosti. Trenerica Petika vraća u igru Anu Malec i Tenu Petiku koje sigurno vode svoju reprezentaciju do pobjede u prvoj službenoj utakmici.

Bravo stožeru, trenerima Snježan Petiki, Goranu Bobiću i Siniši Benku, a posebno curama koje su srčano branile boje hrvatske reprezentacije. Sutra je revanš u Sloveniji i nadamo se da ćemo ponoviti današnju dobru igru i rezultat.
Ivanić – Grad, SD Žeravinec, 06.01.2017.