Sretan vam Dan porezne slobode

Do danas ste radili za državu od sutra počinjete za sebe – sretan vam Dan porezne slobode

Hrvatski radnik koji prima prosječnu plaću, oženjen, s jednim djetetom, iz Zagreba, nepušač, koji ima automobil, za državu radi čak 181 dan u godini, pokazao je to kalkulator za izračun osobnog Dana porezne slobode u Hrvatskoj, kojeg su osmislili i izradili u Udruzi poreznih obveznika Lipa.

Dan porezne slobode je dan u godini kad prestajete raditi za državu i njene institucije – one svima potrebne (školstvo, zdravstvo), ali i prekobrojne i upitne agencije, institute, ustanove i njihove subvencije, poticaje, potpore i naknade. Od danas  počinjete raditi za sebe i svoju obitelj!

U Hrvatskoj radnik s prosječnim primanjima taj dan može „proslaviti“ 1. srpnja. Udruga poreznih obveznika Lipa poziva povodom toga građane da zajedno obilježimo ovaj dan na društvenim mrežama dijeleći hashtag #ManjiPorezi te da tako ukažemo na problem prevelikog poreznog opterećenja građana u Hrvatskoj.
 
Naime, ukupno porezno opterećenje radnika s prosječnom plaćom u Hrvatskoj je veće od 50 posto. To znači da prosječni hrvatski porezni obveznik radi za državu nešto više od pola godine, što se u odnosu na 2015.  godinu nije promijenilo.
Lipa također poziva sve građane da dođu na proslavu Dana porezne slobode koja će se održati u subotu, 2. srpnja 2016. na Cvjetnom trgu u Zagrebu, u coffee shopu GOST&ONA, Preradovićeva 1, od 10 do 18 sati.
 
Tom će se prilikom građani moći upoznati s radom Lipe, njenom upravom i članovima, okrijepiti lipovim čajem, te ako žele, učlaniti se u udrugu ili donacijom pomoći u realizaciji njenih ciljeva. Svakom novom članu ili donatoru Lipa poklanja posebno dizajniranu majicu.
Kalkulator Dana porezne slobode dostupan je na internetskoj stranici udruge Lipa: http://danporezneslobode.manjiporezi.hr/. Cilj koji Udruga Lipa želi postići kalkulatorom je jačanje svijesti poreznih obveznika o visokoj cijeni države koju su prisiljeni plaćati te poticanje pozitivnih društvenih promjena, prije svega u smjeru poreznog rasterećenja kojim bi se poreznim obveznicima omogućilo da raspolažu s većim dijelom osobnog dohotka.
 
Izvor:LIPA

2016-07-01T13:04:06+02:001. Srpanj, 2016.|Iz Hrvatske|